fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Na Slovensku pribudlo 27 nových prípadov koronavírusu

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: SITA/Branislav Bibel

Včera bolo otestovaných 688 vzoriek, z toho bolo 661 negatívnych.

Na Slovensku tam pribudlo 27 nových prípadov pozitívne testovaných na koronavírus. Z toho bolo deväť ľudí nad 60 rokov. Spolu tak má Slovensko 363 nakazených občanov.

Na vrchole krízy bude podľa nového prepočtového modelu potrebných približne tisíc pľúcnych ventilácií.

Na tlačovej besede o tom informovali predseda vlády Igora Matovič a generálny riaditeľ odboru stratégie Inštitútu zdravotnej polikliniky Martina Smatana.

Najmladším novým nakazeným je trojročné dieťa a najstarším 80-ročná žena. Pozitívne testovaní za pondelok sú štyri ženy a dvaja muži z okresu Bratislava, dve ženy z okresu Hlohovec, dve ženy z okresu Nitra, dve ženy z okresu Rožňava a dvaja muži z okresu Trebišov. Ďalej je to jedna žena z okresu Čadca, jedna z okresu Bánovce nad Bebravou, Martin, Michalovce a jedna z okresu Žiar nad Hronom. Ďalej je to jeden muž z okresu Bardejov, Galanta, Nové Zámky, Prievidza, Svidník, Trenčín, Trnava a jeden muž z okresu Žilina.

Po prepustení z bojnickej nemocnice zomrel pacient pozitívne testovaný na COVID-19

Podľa vládneho analytika sa môže Slovensko vyhnúť scenárom, aké sa ukázali v Taliansku, Španielsku či v americkom štáte New York. Vrchol epidémie by na Slovensku mohol byť približne v polovici júla. Podľa Smatanu však je potrebné zvýšiť kapacitu nemocníc a prísne dodržiavať opatrenia približne tri až štyri mesiace.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info