fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

MIMORIADNE: Umrela Eva Krížiková.

Krížikovej pohreb bude len v úzkom kruhu rodiny. Zdroj: TASR

Celé Slovensko, ale aj Česko smúti! V posledný marcový deň zomrela uznávaná herečka, vdova po hercovi Františkovi Zvaríkovi (†87), Eva Krížiková (†85).

So správou ako prvý prišiel portál Pluska.

Správu sme doplnili dňa 30.3.2020 o 16:10

Vo veku 85 rokov zomrela v utorok v nemocnici v Malackách herečka Eva Krížiková. TASR o tom informovala tlačová tajomníčka Slovenského národného divadla (SND) Izabela Pažítková. Umelkyňa bola dlhoročnou poprednou členkou jeho činohry.

„Pre celé generácie vďačných divákov patrila k dámam slovenského umenia – divadelného, filmového i televízneho. Na doskách našej prvej scény vytvorila za šesť desiatok rokov viac ako 120 postáv. S príchodom Evy Krížikovej prichádzala na javisko radosť zo života, oplývala darom humoru a človečinou,“ uviedla Pažítková k zosnulej legende, ktorá svojím hereckým majstrovstvom stvárnila postavy nielen komediálne, tragikomické, ale i postavy tragické

Rodina sa s poprednou umelkyňou rozlúči v úzkom kruhu. „Slovenské národné divadlo si jednu z ich najvýznamnejších umelkýň pripomenie na spomienkovom stretnutí na začiatku nasledujúcej divadelnej sezóny,“ uzavrela Pažítková.

Bolo nevyhnutné ukončiť spoluprácu, neželám si byť pod kontrolou Matoviča, tvrdí Fico

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info