fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pchjongjang vystrelil 2 balistické rakety krátkeho dosahu do Japonského mora

Ilustračné foto / TASR

Severná Kórea údajne vykonala novú raketovú skúšku, pričom vystrelila dve rakety z východného pobrežia, ktoré dopadli do Japonského mora, vyhlásila Južná Kórea. Štart rakiet predstavuje štvrtý test svojho druhu za mesiac. Informuje portál RT.

Severná Kórea vystrelila rakety v nedeľu ráno okolo 6:10 miestneho času. Strely preleteli približne 230 km, než nakoniec dopadli do vôd Japonského mora, informovali náčelníci z Južnej Kórey.

Projektily údajne pristáli pred japonskou hospodárskou zónou (EEZ), uviedla japonská pobrežná stráž.

Juhokórejská armáda odsúdila tento útok ako „veľmi nevhodný akt“ v čase, keď je svet poznačený koronavírusovou pandémiou a vyzvala Severnú Kóreu na „okamžité zastavenie“ cvičení.

Ruská vojenská podpora je „veľmi potrebná“ v talianskom boji proti Covid-19, uviedol viceprezident Lombardska

Pchjongjang ešte nenahlásil jediný prípad Covid-19, ktorý nakazil viac ako 663 000 ľudí na celom svete, vrátane takmer 10 000 v susednej Južnej Kórei a viac ako 82 000 v Číne.

Severná Kórea začiatkom tohto mesiaca zvýšila svoju aktívnosť pri testovaní rakiet, keď vystrelila pár projektilov do EEZ, vrátane 21. marca, keď údajne vystrelila dve balistické rakety krátkeho dosahu, ktoré leteli približne 410 km. Pchjongjang tiež vypálil dve rakety 2. marca a ďalšie tri 9. marca.

V USA zomrelo prvé dieťa nakazené koronavírusom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info