fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kollár zvoláva na budúci týždeň zasadnutie parlamentu

Na snímke poslanci NR SR (Sme rodina) zľava Adriana Pčolinská, predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a Petra Krištúfková počas tlačovej konferencie o podmienkach podpory zvolania mimoriadnej schôdze NR SR v pondelok 17. februára 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolá na budúci týždeň zasadnutie Národnej rady SR. Chce totiž, aby boli pretavené do zákonov prvé rýchle opatrenia na pomoc ekonomike pre pandémiu nového koronavírusu. Kollár to oznámil v nedeľu na tlačovej konferencii.

 „Všetci musíme ťahať za jeden povraz, či koalícia, alebo opozícia. Nie je čas na hádky,“ povedal Kollár. Vyzval opozíciu, aby predkladala rozumné návrhy, o ktorých bude následne koaličná rada rokovať.

Kollár v piatok (27. 3.) vyhlásil, že by si ústavní činitelia mohli na obdobie krízy v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu znížiť platy. Rokovala o tom v sobotu (28. 3.) aj koaličná rada. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v nedeľu následne priblížil, že téma znižovania platov ústavných činiteľov bude samostatná téma a predmet tlačovej konferencie v priebehu budúceho týždňa.

Vláda v nedeľu predstavila balík prvých opatrení na pomoc ekonomike zasiahnutej pandémiou nového koronavírusu. Zatiaľ ich je sedem, nazvaných Prvá pomoc zamestnancom, firmám a živnostníkom.

AKTUÁLNE: Prvá pomoc zamestnancom firmám a SZČO

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info