HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Hasiči už dva týždne dohliadajú na chod karanténneho centra v Gabčíkove

TASR

Príslušníci Hasičského a Záchranného zboru (HaZZ) už dva týždne dohliadajú na chod karanténneho centra v Gabčíkove. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z HaZZ.

Na mieste pomáhajú hasičom podľa Farkasovej tiež dobrovoľníci z Asociácie samaritánov Slovenskej republiky, niektorí dobrovoľní hasiči i členovia Komplexnej centrálnej záchrannej služby.

„Slovákom prichádzajúcim do karanténneho centra odoberajú vzorky na ochorenie COVID-19 hasiči z posádky hasičskej záchrannej služby. Pre nich je určený jeden zo stanov, ktorý slúži na ich kompletnú dezinfekciu,“ uviedla Farkasová.

O pomoc od štátu budú podnikatelia žiadať čestným vyhlásením

Dodala, že hasiči tiež zabezpečujú roznášanie stravy ubytovaným, pričom dodržiavajú prísne hygienické opatrenia – jedným z nich je napríklad to, že v ochranných pracovných prostriedkoch umiestnia stravu pred dvere ubytovaného a zaklopú, pričom k priamemu kontaktu medzi nimi nedôjde.

Ubytovaným sa hasiči snažia vyjsť v ústrety aj prostredníctvom podporného call centra psychologickej pomoci. „Príslušníci vyškolení do funkcie ‚peer‘ im pomáhajú na infolinke denne už od minulej soboty a každému volajúcemu sa venujú s cieľom maximálne pomôcť,“ uzavrela Farkasová.

Prijatím prísnych opatrení išlo Slovensko príkladom pre ostatné štáty, tvrdí Kollár

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info