AKTUALIZOVANÉ: V SR pribudlo ďalších 23 prípadov ochorenia COVID-19, celkovo ich je 292
28 | 03 | 2020 I TASR

Na Slovensku pribudlo počas piatka (27. 3.) 23 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, celkový počet evidovaných prípadov ochorenia COVID-19 teda stúpol na 292.


V sobotu to oznámil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) s tým, že počas piatka bolo vyšetrených celkovo 747 vzoriek, z toho negatívnych bolo 724. Nie sú tu ešte zahrnuté odbery, ktoré realizovali súkromné laboratória. Počas piatka sa totiž ešte nepodarilo prepojiť databázy.

"Celkový počet pacientov s negatívnym výsledkov v SR je 6119 a celkový počet pozitívnych pacientov na COVID-19 je 292," uviedol minister. K štvrtku (26. 3.) bolo z celového počtu 292 pacientov, s potvrdením ochorením COVID-19, hospitalizovaných 85 ľudí.

AKTUÁLNE: V obchodoch budú výrazné obmedzenia
Obchody budú musieť zabezpečiť pri vstupe to, aby mali nakupujúci rúška. Zároveň by mali mať nakupujúci zabezpečené rukavice alebo dezinfenciu rúk. Po zasadnutí Ústredného krízového štábu to oznámil premiér Igor Matovič. Čítať ďalej
28 | 03 | 2020 | Peter Haluza, TASR, SITA


Ostatní sú podľa ministra v domácej izolácii. Dvaja pacienti však ležia na jednotke intenzívnej starostlivosti. Jeden nakazený je v kritickom stave a napojený je podľa ministra na umelú pľúcnu ventiláciu. Slovensko eviduje dvoch vyliečených pacientov z ochorenia COVID-19.

ňCestovateľská anamnéza je podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) potvrdená u 73 osôb, číslo však môže byť podľa Krajčího aj o niečo vyššie, nie všetci pacienti totiž atribút cestovateľskej anamnézy priznali.

Dopravné obmedzenia na diaľnici D1 Bratislava - Trnava budú trvať dva týždne
Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) informovala, že dopravné obmedzenia na diaľnici D1 Bratislava - Trnava budú trvať dva týždne, od soboty 28. marca do piatka 10. apríla. Dôvodom je začatie realizácie šiestej etapy zmeny dočasného dopravného... Čítať ďalej
28 | 03 | 2020 | SITA


"Ľudia s ochorením COVID-19 v súvislosti s cestovateľskou anamnézou uviedli krajiny ako Chorvátsko, Rakúsko, Česko, Francúzsko, Ekvádor, Brazília, Švajčiarsko, Nemecko, Taliansko, USA, Belgicko, Anglicko, Slovinsko, Poľsko, Španielsko, Dominikánsku republiku, Maledivy či Austráliu," povedal šéf rezortu zdravotníctva.

V súvislosti s novým koronavírusom je najčastejšie nakazená veková kategória od 30 do 44 rokov. Je to takmer 34 percent z nakazených. Z percentuálneho vyjadrenia vekových skupín nakazených na Slovensku, vrátane dvoch vyliečených, podľa štatistík NCZI vyplýva, že v skupine 0-14 rokov je 7,89 percenta, v skupine 15-29 rokov 24,44 percenta, v skupine 30-44 rokov 33,84 percenta, v skupine 45-59 rokov 21,05 percenta a v rizikovej skupine ľudí viac ako 60 rokov 12,78 percenta nakazených.

Minister zdravotníctva uviedol, že rizikovú skupinu ľudí budú špeciálne monitorovať, keďže ochorenie COVID-19 môže mať u nich veľmi nepriaznivý priebeh.

Vallo nakúpil drahšie rúška ako Kičura. Bratislava tak má najdrahšie rúška na Slovensku, tvrdí Transparency
Primátor Bratislavy Matúš Vallo nakúpil v čase epidémie koronavírusu suverénne najdrahšie jednorazové rúška na Slovensku. Ich cenou prekonal aj nákup Správy štátnych hmotných rezerv, ktorú viedol už odvolaný Kajetán Kičura. Čítať ďalej
28 | 03 | 2020 | Jaroslav Fabok