fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pápež sa počas požehnania modlil i za ukončenie pandémie koronavírusu

Pápež František na prázdnom Námestí sv. Petra vo Vatikáne v piatok 27. marca 2020. FOTO TASR/AP

Pápež František hovoril aj o búrke, ktorá odhalí našu zraniteľnosť a falošné a povrchné istoty, ktorými sme napĺňali naše životy.

Pápež František v piatok udelil mimoriadne požehnanie Urbi et Orbi (Mestu a svetu), počas ktorého sa v daždivom počasí na ľudoprázdnom na vatikánskom Námestí sv. Petra modlil aj za ukončenie pandémie koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom stránka Vatican News.

Jeho prejav prenášali okrem televíznych a rozhlasových staníc aj moderné komunikačné prostriedky ako Facebook a YouTube. Pápež pripomenul časť z evanjelia podľa svätého Marka a v tejto súvislosti hovoril o „temnote, ktorá sa nahromadila na našich námestiach, uliciach a mestách, a ktorá ovládla naše životy“.

Pandémia ochorenia COVID-19 ľudstvu podľa pápeža pripomenula, že sme všetci „na tej istej lodi“. Takisto uviedol, že Ježiš Kristus sa o veriacich stará viac, než ktokoľvek iný. František hovoril aj o búrke, ktorá odhalí našu zraniteľnosť a falošné a povrchné istoty, ktorými sme napĺňali naše životy.

V súvislosti s pandémiou ocenil úsilie zdravotníckych pracovníkov, predavačov v obchodoch, policajtov, farárov a dobrovoľníkov. Pápež František počas piatkovej svätej omše, ktorú celebroval v Dome sv. Marty vo Vatikáne, vyjadril vďačnosť tým, ktorí v tomto náročnom období v súvislosti s pandémiou koronavírusu myslia na ostatných.

Vikár slúžil online bohoslužbu. Nevšimol si katastrofu za sebou (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info