fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KOMENTÁRE

Matovič sa už sťažuje, že sa stal premiérom

Fikcia / Fotomontáž

Nie je to ani týždeň od vymenovania vlády a Igor Matovič už sa sťažuje, že sa stal premiérom a musí robiť!

  • Robím, čo môžem. Šiesty deň vkuse.“
  • „Od vymenovania v sobotu o 13h mám za tento týždeň k tejto chvíli odrobených 86 hodín.“

Robím, čo môžem. Šiesty deň vkuse.Dnes som na kľúčovom 4-hodinovom rokovaní s laboratóriami, poisťovňami,…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 26. marca 2020

Toto sú len výňatky zo statusu novopečeného premiéra na sociálnej sieti. Nuž a čo si myslel, že po vymenovaní do funkcie bude behať s transparentmi, sypať ihly na Poliačika a robiť si výlety do Cannes? Alebo že v čase ohrozenia štátu a života jeho občanov bude usporadúvať tlačovky o tom že Fico je zlý, zlý, zlý?

Lebo toto možno stačilo pred voľbami, ale ak človek prevezme moc, prevezme aj zodpovednosť. Okrem toho sa Matovič rád chválil, ako vybudoval niekoľkomiliónovú firmu a úspešne ju riadil.

Nevieme presne, podľa akých princípov sa pritom riadil, ale riadenie firmy, ale aj štátu, je aj o delegovaní zodpovednosti. Predstavte si, že by riaditeľ nadnárodného holdingu s tisíckami zamestnancov chodil na všetky stretnutia. A potom sa ešte sťažoval, že je unavený a ešte aj zaspal na vlastné vymenovanie tak, ako Matovič.

Matovičove priority sociálneho štátu

Vzbudzuje vo vás takýto človek dôveru? Nie je náhodou riadenie firmy (štátu) aj o delegovaní zodpovednosti? To Matovičovi nikto nepovedal, že má teraz pod sebou celý štátny aparát, ministrov, úrady atď?

Nie, vyplakávanie v tejto chvíli nestačí. A mimochodom, keď už sme pri tých odrobených 86-hodinách: nech sa skúsi ísť pán Matovič opýtať do nemocníc, na policajné stanice, ku vojakom, alebo na rôzne krízové štáby. Tam totiž robia a častokrát aj viac. A nemajú čas na lacné PR na sociálnych sieťach. Alebo ešte lepšie, nech sa premiér spýta mamičiek, ako je to niekoľko nocí nespať a starať sa o choré deti (!) …

Takže buď je čas sa zobudiť a prijať zodpovednosť za chod štátu a zdravie občanov, alebo sa vrátiť k svojmu šašovskému marketingu, pán Matovič. A to aj za cenu kratšieho času stráveného v perinách.

Slovenská vláda chce zaviesť autokraciu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info