fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Zdroj: Facebook (Hoang Tung)
ZAHRANIČIE ZAUJÍMAVOSTI

„Ak sa niečoho bojíš, mal by si to zjesť!“ Vietnamský šéfkuchár ponúka zákazníkom „Koronaburger“ (FOTO)

„Musíte to zjesť, aby ste to mohli poraziť!“ Toto je filozofia istého kuchára z Hanoja, ktorý sa snaží posilniť morálku vo vietnamskom hlavnom meste predajom zelených hamburgerov s motívom koronavírusu.

Portál Reuters informoval o šéfkuchárovi Hoang Tungovi, ktorý sa podľa mnohých ľudí „smeje do tvare globálnej pandémii“, keďže svoje dni trávi formovaním takzvaných „Koronaburgrov“ zafarbených na zeleno s malými „korunkami“ z cesta, ktoré pripomínajú mikroskopický vzhľad vírusu.

„Máme taký žart, že ak sa niečoho bojíš, mal by si to zjesť,“ povedal Tung vo svojej malej prevádzke v centre Hanoja. „Koronavírus už nebude desivý, keď zjete hamburger v tvare samotného vírusu. Tento spôsob myslenia počas pandémie dodáva radosť zákazníkom,“ dodal.

Obchod predáva denne okolo 50 Koronaburgrov a to aj napriek rastúcemu počtu prevádzok vo Vietname, ktoré boli kvôli vírusu nútené dočasne zatvoriť.

V súčasnosti je vo Vietname zaznamenaných 148 prípadov vírusu, podľa správy Ministerstva zdravotníctva však nie sú hlásené žiadne úmrtia. Úrady v Hanoji nariadili dočasné zatvorenie všetkých nepodstatných podnikov, aj keď niektoré predajne potravín vrátane Tungovej prevádzky sú stále otvorené.

66-ročný Dang Dinh Quy, ktorý vzal svojho vnuka na Koronaburger, považoval svetlý zelený hamburger za morálku posilňujúcu liečbu. „Tento koronavírus je veľmi nebezpečný. Ale ak budeme jesť hamburger v jeho tvare, máme stav mysle, ako by sme už nad vírusom zvíťazili,“ vysvetlil Quy.

EÚ nechala Taliansko napospas pandémii „samé a bez pomoci“. Krajina sa musela obrátiť na pomoc od Ruska a Číny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info