fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kollár presunul termín konania volieb do orgánov samosprávy obcí na 3. októbra

tasr

Predseda Národnej rady SR (NR SR) a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár presunul termín konania volieb do orgánov samosprávy obcí na 3. októbra.

Informoval o tom na dnešnej tlačovej konferencii pred budovou NR SR. Kollár tak urobil na základe odporúčania Ústredného krízového štábu SR v súvislosti s hrozbou ochorenia Covid-19. Pôvodne sa tieto voľby mali konať v sobotu 4. apríla.

Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia. V tejto súvislosti boli v krajine zavedené viaceré obmedzenia na zamedzenie šírenia ochorenia, vrátane zatvorenia škôl do odvolania.

Matovič by trináste penzie odsunul, podľa Krajniaka na ich vyplácanie peniaze zatiaľ sú

Vláda SR tiež pristúpila k vyhláseniu núdzového stavu pre celý sektor zdravotníctva a sociálne zariadenia, kde poskytujú zdravotnú starostlivosť. Zatvorené sú maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami.

Každú nedeľu budú zatvorené aj potraviny, drogérie, lekárne, predajne tlače či krmív pre zvieratá. Dôchodcovia budú mať na nákupy vyčlenený čas od 9:00 do 12:00. Zavádza sa tiež povinnosť nosiť rúško všade mimo svojej domácnosti. Aktuálne je na Slovensku potvrdených 216 prípadov koronavírusu.

Slovensko podľa Pellegriniho zatiaľ zvláda krízu vďaka opatreniam, ktoré prijala bývalá vláda

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info