HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vláda v noci vymenovala nových štátnych tajomníkov a odvolali šéfa štátnych hmotných rezerv

Na snímke zåava minister financií SR Eduard Heger, predseda vlády SR Igor Matoviè a minister vnútra SR Roman Mikulec (všetci O¼aNO) poèas zasadnutia vlády 24. marca 2020 v Bratislave. FOTO TASR – Jakub Kotian

Štátnymi tajomníkmi na Ministerstve dopravy a výstavby SR (MDV) sa stali Katarína Bruncková a Ján Marosz. Rozhodla o tom vláda na rokovaní v pondelok neskoro večer na návrh ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (nominant Sme rodina).

Marosz bol v minulom volebnom období poslancom Národnej rady SR a tieňovým ministrom dopravy za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) v pondelok zároveň odvolala predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru a jej dočasným riadením poverila Luciu Gocníkovú.

Katarína Bruncková prichádza na post štátnej tajomníčky z advokácie, v minulosti pôsobila vo verejnom aj súkromnom sektore. „V rezorte dopravy bude mať na starosti výstavbu, bytovú politiku, cestovný ruch a vodnú dopravu,“ informovalo v utorok ministerstvo dopravy a výstavby. Bruncková je absolventkou Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a Vysokej školy Danubius.

Viac ako 100 000 ludi sa vyliecilo z koronavirusu.

Ján Marosz v minulom volebnom období pôsobil v parlamente ako člen ústavnoprávneho výboru a výboru na kontrolu Slovenskej informačnej služby. „Vo funkcii štátneho tajomníka sa bude venovať cestnej, železničnej a leteckej doprave, elektronickým službám a stratégii,“ uviedol rezort dopravy. Marosz vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Kabinet zároveň vymenoval za rezortného generálneho tajomníka služobného úradu Martina Janáčka namiesto Tibora Šimoniho. Predošlých štátnych tajomníkov na ministerstve dopravy Ladislavu Cengelovú (Smer-SD) a Petra Ďurčeka (SNS) odvolala ešte dosluhujúca vláda Petra Pellegriniho (Smer-SD) minulý týždeň 19. marca.

Koalícia sa chce dostať k údajom občanov,Smer-SD vládny návrh nepodporí, tvrdí Fico

Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) v pondelok zároveň odvolala predsedu Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru a jej dočasným riadením poverila Luciu Gocníkovú. Tento návrh predložil podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Generálnym tajomníkom služobného úradu Ministerstva hospodárstva SR sa stal Roman Achimský namiesto Viktora Lehotzkého.

Štátnym tajomníkom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka sa stal doterajší poslanec Martin Fecko (OĽaNO). Generálnou tajomníčkou služobného úradu Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu je Antónia Mayerová, ktorá na tomto poste vymenila Jána Hrubého.

Kolíková hovorí o ochrane zdravia, Pellegrini namieta porušovanie práv

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info