HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

O postupe v súvislosti s vedením polície bude Mikulec informovať

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (O¼aNO) podpisuje menovací dekrét v Prezidentskom paláci v Bratislave, 21. marca 2020. FOTO TASR - Michal Svítok

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) sa momentálne nechce vyjadrovať k zotrvaniu alebo odvolaniu policajného prezidenta Milana Lučanského alebo šéfa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana, keďže všetko úsilie venuje problematike boja s koronavírusom.

„Toto sú veci, ktoré nedokážeme spraviť za jeden deň,“ povedal Mikulec. Zároveň prisľúbil, že neskôr bude verejnosť informovať o svojom postupe v súvislosti s vedúcimi funkcionármi Policajného zboru SR. Podľa Denníka N Mikulec povedal, že vo vedení policajného zboru chce ľudí, ktorým dôveruje, Milan Lučanský a Branislav Zurian k nim však nepatria.

Milan Lučanský je na čele Policajného zboru SR od júna 2018, neskôr bol ako policajný prezident vo funkcii potvrdený novým spôsobom výberového konania. V rámci neho prešiel vypočutím pred výberovou komisiou a následne pred parlamentným branno-bezpečnostným výborom.

V pondelok zatiaľ testovali na koronavírus 29 vzoriek,jedna bola pozitívna

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) ho do funkcie na základe úspešného výberového konania opätovne vymenovala v apríli minulého roku. Podľa zákona je policajný prezident do funkcie menovaný na štyri roky. V prípade zámeru odvolať policajného prezidenta z funkcie musí minister vnútra svoj návrh odôvodniť a následne ho musí odporučiť branno-bezpečnostný výbor aspoň trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých členov výboru.

Lučanský však ešte v apríli 2019 pripustil, že v prípade nástupu nového ministra vnútra nevylučuje odchod z funkcie. „Všetko je vecou dohody,“ zdôraznil vtedy.

Policajti v Novom Meste nad Váhom preverujú nedodržiavanie karantény

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info