HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Gröhling chce urobiť všetko pre to, aby mal vírus čo najmenší dosah na vzdelávanie

škola-prázdne lavice
TASR

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) si prevzal rezort z rúk predchodkyne Martiny Lubyovej (SNS). Preberá ho podľa vlastných slov v náročnom období a sľubuje, že urobí všetko pre to, aby mal nový koronavírus na vzdelávanie čo najmenší dosah.

„Rezort preberám v náročnom období, a hoci som očakával, že bude pred nami veľa výziev, situácia s vírusom je niečo, čo sa nedalo ani len tušiť. Okrem zatvorených škôl máme pred sebou otázky, čo s maturitami, ‚talentovkami‘, prijímačkami a čo so školským rokom celkovo,“ vysvetlil pre TASR Gröhling.

AKTUALIZOVANÉ: Matovič chce vedieť, ako Správa štátnych hmotných rezerv nakupovala ochranné pomôcky

Práve tomuto sa mieni venovať prioritne. „A urobím všetko pre to, aby nový koronavírus mal čo najmenší dosah na vzdelávanie a aby sa po jeho pominutí mohlo školstvo zlepšovať,“ doplnil.

Branislav Gröhling sa narodil 6. apríla 1974 v Partizánskom. Profesionálnu kariéru začal od júla 1997 ako podnikateľ v oblasti vizáže. Ako autor projektov Education či Podporme remeslá sa snažil o oživenie tradičných remeselníckych profesií.

Podieľal sa na preškoľovaní študentov stredných odborných škôl na potreby praxe. V minulom volebnom období bol poslancom Národnej rady SR a pôsobil v mandátovo-imunitnom a tiež v školskom výbore.

AKTUALIZOVANÉ: Na Slovensku pribudlo 41 prípadov ochorenia COVID-19

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info