fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Ilustračné foto / Wikipedia
ZAHRANIČIE

2 600 amerických vojakov nachádzajúcich sa v Európe bolo poslaných do karantény

Tisíce amerických vojakov nachádzajúcich sa v Európe bolo poslaných do samostatnej izolácie po tom, čo najmenej 35 z nich bolo pozitívnych na Covid-19. Informuje portál RT.

V snahe zastaviť šírenie smrtiaceho vírusu bolo v piatok izolovaných takmer 2 600 amerických vojakov nachádzajúcich sa v Európe (EUCOM). Toto rozhodnutie nastalo po takmer troch desiatkach pozitívnych testov na Covid-19.

Ministerstvo obrany poznamenalo, že vojsko nie je choré, ale bolo izolované ako preventívne opatrenie kvôli nedávnemu cestovaniu.

„Títo jednotlivci nie sú nevyhnutne chorí, ale v súlade s preventívnymi opatreniami v oblasti zdravia, ich presúvame do samostatnej izolácie,“ uviedol vo vyhlásení Pentagón a dodal, že „pozitívnych výsledkov je 35“.

Stačí jedno zakašľanie a celodenné umývanie rúk je zbytočné, tvrdí lekársky odborník

Veliteľ misie EUCOM, generál leteckých síl USA Tod Wolters, informoval novinárov o pozitívnych testoch a dodal, že všetkých 72 000 jeho vojakov prijíma opatrenia na zabránenie ďalšieho šírenia tejto choroby.

„Pripravujeme sa na najhorší scenár s ohľadom na potenciálne rozšírenie,“ uviedol Wolters počas telekonferencie z ústredia EUCOM v nemeckom Štuttgarte.

Pentagón však bližšie nevysvetlil, ako plánuje izolovať ich 2 600 vojakov.

Severná Kórea vystrelila 2 „neidentifikované rakety“ do Japonského mora

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info