HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Poslanci zvolili členov Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií. Predseda výboru sa bude voliť na ďalšej schôdzi

Ilustračné foto. Zdroj: TASR

Poslanci zvolili na dnešnej ustanovujúcej schôdzi parlamentu členov Výboru Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií. Za zvolenie členov výboru hlasovalo 137 zo 139 prítomných poslancov.

Na zvolenie kandidátov na členov výboru bol potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov. Voľba predsedu Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií sa uskutoční na ďalšej parlamentnej schôdzi. Poslancov o tom informoval dosluhujúci podpredseda parlamentu Béla Bugár z Mostu-Híd.

Výbor bude mať 15 členov. Konkrétne ho budú tvoriť Kristián Čekovský, Peter Dobeš, Lucia Drábiková, Eva Horváthová, Ján Kerekréti, Jana Majorová Garstková a Milan Vetrák z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO); Ľuboš Krajčír z hnutia Sme rodina, Ondrej Dostál zo strany Sloboda a Solidarita (SaS), Michal Luciak zo strany Za ľudí, Mária Janíková, Vladimír Jánošík a Róbert Puci zo strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), Ondrej Ďurica a Jozef Šimko zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

Dôchodca netušil, že harabinovcom na kamapaň požičal 100-tisíc. Dozvedel sa o tom až z webu

Ustanovujúca schôdza parlamentu sa začala dnes o 09:00. Vedie ju doterajší predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Poslanci už zložili ústavou predpísaný sľub a dnes ešte zvolia vedenie parlamentu.

Rokovanie sa koná za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení pre šíriaci sa koronavírus. Do budovy sa okrem poslancov, zamestnancov Kancelárie Národnej rady SR (NR SR) a ochranky nedostal nikto.

Župan Droba zavádzal o apartmáne v Kočnerovom hoteli na Donovaloch

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info