HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Počet obetí v Taliansku v dôsledku koronavírusu už prerástol Čínu

FOTO: TASR/AP

Koronavírus zabil v Taliansku viac ľudí ako v ktorejkoľvek inej krajine, za posledný deň zomrelo v krajine 427 nakazených, informuje BBC.

Počet úmrtí v dôsledku vírusu Covid-19 v Taliansku je v súčasnosti 3 405, čo je viac ako v Číne, kde sa minulý rok vírus prvý krát objavil. V Číne bolo hlásených 3 245 úmrtí, vyskytli sa však otázky týkajúce sa spoľahlivosti týchto údajov.

Karanténa v Taliansku, nariadená 12. marca, sa predĺžila a pôvodný termín ukončenia, 25. marca, sa odkladá na dobu neurčitú. Takmer všetkým Talianom bolo povedané, aby zostali doma. Napriek týmto opatreniam sa počet nových prípadov a úmrtí stále zvyšuje.

Na celom svete sa vyskytlo 220 000 prípadov vírusu s viac ako 9 000 úmrtiami. Čína potvrdila, že v stredu prvýkrát od začiatku prepuknutia nákazy nemala hlásené žiadne nové vnútroštátne prípady, čo je významný krok pre krajinu.

Pápež: „Prosil som Pána, aby zastavil epidémiu“

Čínske orgány však uviedli 34 nových prípadov medzi ľuďmi, ktorí sa nedávno vrátili do krajiny. Počet prípadov v Číne, viac ako 81 000, je stále oveľa vyšší ako v Taliansku, ktoré má 41 035 prípadov.

Taliansko zatvorilo väčšinu podnikov a zakázalo verejné zhromaždenia na celoštátnej úrovni 12. marca, kedy začali podnikať prvé kroky na zastavenie šírenia vírusu. Bary, reštaurácie a väčšina obchodov sú zatvorené, rovnako ako školy či univerzity.

Predseda vlády Giuseppe Conte uviedol, že karanténa pomohla zabrániť „kolapsu systému“. Pre časopis Corriere della Sera však uviedol, že Taliani sa tak skoro nebudú môcť vrátiť k svojmu normálnemu životu.

V správe o úmrtí vtedy ešte 2 003 nakazených v Taliansku sa uviedlo, že tri regióny, všetky na severe, sú najpostihnutejšími oblasťami v krajine.

Čína manipuluje s počtami nakazených, tvrdí lekár z Wu-chanu

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info