HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Najvyšší súd rozhoduje o väzbe pre sudkyňu Zuzanu M. a podnikateľa Ladislava M.

TASR;

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR rozhoduje o sťažnosti prokurátora vo veci väzby pre sudkyňu Zuzanu M. a podnikateľa Ladislava M., ktorí sú obvinení z korupčných trestných činov v súvislosti s Marianom K.

Podľa uznesenia o vznesení obvinenia, ktoré má TASR k dispozícii, prijala Zuzana M. sprostredkovane cez Moniku J. bližšie nezistenú hotovosť od Mariana K.

Malo ísť o odmenu za jej rozhodnutie v kauze jednej zo sporných zmeniek TV Markíza. Zuzana M. podľa obvinenia nevykonala riadne dokazovanie a neskúmala pravosť zmenky. Za falšovanie tej a ďalších troch zmeniek bol Marian K. neprávoplatne odsúdený na 19-ročný trest odňatia slobody.

Z Číny k nám dorazilo milión jednorazových rúšok a 100-tisíc rýchlotestov

Ladislav M. je obvinený z podplácania. Polícia tvrdí, že mal odovzdať bývalému sudcovi Vladímirovi Sklenkovi, ktorý je v kauze ako svedok, obálku so sumou 5000 eur.

Pôvodne mal NS SR rozhodovať aj o väzbe pre Miriam R., avšak Úrad špeciálnej prokuratúry vzal svoju žiadosť na jej väzobné stíhanie späť. Miriam R. je stíhaná v kauze Technopol Servis, v ktorej je obvinený po rokoch už aj Marian K.

Trojica, ktorá vo štvrtok stojí pred NS SR nebola pôvodne vzaná do väzby Špecializovaným trestným súdom. Sťažnosť voči rozhodnutiu podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Kotlebovci chcú v parlamente dvoch predsedov kontrolných výborov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info