HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Slovenská armáda už je pre koronavírus v pohotovosti

Slovenskí vojaci vypomáhajú pred Klinikou infektológie a geografickej medicíny Univerzitnej nemocnice Bratislava na Kramároch. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Armáda je podľa premiéra Petra Pellegriniho v „oranžovom móde“. Znamená to, že je v pohotovosti a môže pri prvej vlne nastúpiť.

Náčelník Generálneho štábu Daniel Zmeko potvrdil, že Ozbrojené sily SR boli taktiež uvedené do plnej pohotovosti v súvislosti s riešením mimoriadnej situácie. Každý pracovník, ktorý nie je chorý, je k dispozícii hneď alebo do šiestich hodín. Ide o vyše 2 800 osôb.

Upovedomil, že ozbrojené sily momentálne poskytujú na podporu policajného zboru 500 vojakov. Taktiež podotkol, že môžu poskytnúť vojenský obvod Lešť, kde sa môže umiestniť vyše 2 500 osôb.

Na koronavírus u nás zomrela 84-ročná pozitívne testovaná žena, mala však viacero ochorení

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (nom. Smer-SD) požiadal občanov, ktorí chcú žiadať o repatriáciu, aby využili elektronický spôsob. Dodal, že prioritu majú maloletí, tehotné ženy či študenti, ktorí krajinu navštívili z dôvodu vzdelávania.

Ku dnešnému dňu o repatriáciu požiadalo 1 918 slovenských občanov. Doprava autobusom bude zadarmo. Leteckú dopravu si občania zaplatia, keďže pôjde o komerčné lietadlá. Podotkol, že majú vyše 150 autobusov, ktoré môžu fungovať v rámci celej Európy. Poznamenal, že pre všetkých občanov, ktorí sa vrátia na Slovensko, je povinná karanténa.

MIMORIADNE: Akciové trhy sa dnes prudko prepadli

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info