HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA SLOVENSKO

Zásobovanie má v prípade uzavretých hraníc výnimku

ILUSTRAČNÉ FOTO: TASR/AP

„Vodiči kamiónov však musia byť vybavení ochrannými pomôckami,“ zdôrazňuje rezort vnútra.

Zásobovanie tovarom má v prípade hraníc uzavretých pre hrozbu koronavírusu výnimku. Opakovane to zdôrazňuje ministerstvo vnútra aj policajný zbor. Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) ešte vo štvrtok 12. marca po zasadnutí ústredného krízového štábu zdôraznil, že vláda urobí všetko pre to, aby fabriky na Slovensku mohli fungovať a aby mohli byť zásobované.

„Najhoršie, čo by bolo možné urobiť, je ešte ohroziť aj ako tak fungujúcu ekonomiku,“ povedal Pellegrini. Nákladná doprava je preto povolená na vnútroštátnych i medzinárodných trasách, dočasne boli dokonca zrušené nočné a nedeľné obmedzenia pre jazdu kamiónov. „Vodiči kamiónov však musia byť vybavení ochrannými pomôckami,“ zdôrazňuje rezort vnútra.

AKTUÁLNE: Uzatvorenie hraníc spôsobuje kolaps dopravy v Bratislave

Na hraničných priechodoch momentálne pre hrozbu globálnej pandémie panuje špeciálny režim. Na územie SR sú vpúšťané len osoby, ktoré majú na Slovensku trvalý pobyt, prechodný pobyt alebo sú držiteľmi slovenského pasu.

Do dnešného dňa tento režim platil na priechodoch so všetkými susednými štátmi s výnimkou Poľska, od 12:00 platí režim aj pre poľskú hranicu. „Platí výnimka pre kamióny s tovarom a Slováci s pobytom na území SR prejdú, platí následná povinná karanténa,“ uvádza na sociálnej sieti polícia.

Zastavená bola medzinárodná vlaková aj autobusová doprava. Špeciálne opatrenia na hraniciach zaviedli aj susedné štáty.

Na Slovensku možno zatvoria aj niektoré čerpacie stanice

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info