HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Špecializovaný trestný súd zrušil všetky hlavné pojednávania a zasadnutia do konca marca

TASR

Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) zrušil všetky termíny hlavných pojednávaní a verejných zasadnutí do konca marca. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

 „Na základe opatrenia podpredsedu Špecializovaného trestného súdu zo dňa 16. marca bola obmedzená prevádzka súdu tým spôsobom, že boli zrušené všetky termíny hlavných pojednávaní a verejných zasadnutí, ktoré boli vytýčené do 31. marca 2020,“ konkretizovala hovorkyňa ŠTS.

Ako ďalej informovala, zároveň v zmysle rozhodnutia predsedu vlády SR Petra Pellegriniho (Smer-SD) z piatka (13. 3.) bola všetkým zamestnancom súdu umožnená práca home office do 31. marca 2020 takým spôsobom, aby nedošlo k ohrozeniu prevádzky ŠTS.

Polícia v New Orleans rozháňa kvôli epidémii žúrujúcich turistov (VIDEO)

„Vo väzobných trestných veciach a v úkonoch prípravného konania súd plní svoje úlohy v nezmenenom režime. Doba podateľne súdu bola upravená pre verejnosť od 09.00 hodiny do 12.00 hodiny,“ zdôraznila Kudjáková.

Už vo štvrtok (12. 3.) ŠTS zrušil marcové termíny v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Aprílové termíny ostávajú v platnosti. Zrušené sú aj niektoré termíny pojednávania s Miroslavom M., ktorý sa priznal k vražde.

Slovensko v utorok uzatvorí hraničné priechody s Poľskom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info