HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Polícia v New Orleans rozháňa kvôli epidémii žúrujúcich turistov (VIDEO)

zdroj: Twitter (LaToya Cantrell)

V sobotu v noci boli davy na slávnej Bourbon Street v New Orleans rozhorčené, keď policajní dôstojníci vynútili zákaz mestských hromadných zhromaždení uprostred pandémie koronavírusu, informuje HuffPost.

Na záberoch z videa uverejnenom na Twitteri je vidieť pomaly sa pohybujúce policajné autá populárnym turistickým miestom vyzývajúc obyvateľov a turistov, aby šli domov či do svojich hotelov.

„Na príkaz guvernéra a starostky je zakázané zhromažďovať veľké davy ľudí. Vaše konanie ohrozuje verejné zdravie a žiadame vás, aby ste opustili ulice a vrátili sa domov alebo späť do svojho hotela. Ďakujem vám za spoluprácu,“ hlásil jeden z policajných dôstojníkov cez megafón.

V nedeľu večer starostka New Orleans LaToya Cantrellová vydala pokyny pre reštaurácie, bary či iné podniky v meste, aby boli počas pandémie koronavírusu obmedzené a taktiež pre občanov, aby dodržiavali domácu karanténu. Podľa jej výzvy „všetky podniky v meste musia zatvárať o 21:00 a obmedziť svoju kapacitu sedenia o 50%“.

Policajné vymáhanie zákazu zhromažďovania prichádza na pokyn guvernéra Louisiany Johna Bel Edwardsa, ktorý od 16. mája do 13. apríla uzatvára verejné školy a v piatok zavádza obmedzenie všetkých verejných zhromaždení na 250 osôb.

V pondelok ráno prípady COVID-19, choroby spôsobenej novým vírusom, dosiahli 79 v New Orleans a celkovo 114 v celej Louisiane.

Francúzska vesmírna agentúra odložila štarty kozmických rakiet kvôli koronavírusu

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info