HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Aj Telekom a Orange momentálne pociťujú vyššiu vyťaženosť svojich služieb

TASR

 Telekomunikačné spoločnosti v súčasnosti registrujú vyššiu hlasovú prevádzku a stúpajúci počet hovorov. Agentúru SITA o tom informovali hovorcovia spoločností Slovak Telekom, Orange a O2. Prevádzka v jednotlivých sieťach sa v uplynulých dňoch približuje prevádzke počas najexponovanejších období v roku.

Slovak Telekom momentálne výpadky v jeho sieti pre zvýšený nápor neeviduje. „Registrujeme však vyššiu hlasovú prevádzku a už od minulého týždňa postupne stúpa počet hovorov oproti bežným dňom. Napríklad vo štvrtok a piatok už dosiahol nárast takmer o 100 % oproti bežnému pracovnému dňu, čo sa dá pripísať väčšiemu počtu ľudí v homeoffice režime. Počas víkendu dosiahla prevádzka úroveň pracovných dní či dokonca vyššiu, čo možno pripísať skôr súkromným hovorom. Dokonca 16. marec zrejme prekoná aj minulý piatok a prekročí dvojnásobnú prevádzku oproti bežnému pracovnému dňu. Pri dátach máme celkovo vyššiu prevádzku oproti normálu vďaka našej marcovej kampani na nekonečné dáta (1000 GB pre každého), ale vyšší objem prenášaných dát zvládame,“ povedal hovorca Slovak Telekomu pre služby a financie Michal Korec.

U jednej rodiny dieťaťa zo škôlky v bratislavskom Ružinove potvrdili nákazu

Spoločnosť Orange Slovensko cíti podľa svojich slov maximálnu zodpovednosť za to, aby jej služby práve v tejto komplikovanej situácii, keď sú ľudia ešte viac odkázaní na komunikáciu prostredníctvom digitálnych technológií, plnohodnotne fungovali.

„V posledných dňoch sme zaznamenali výrazný nárast prevádzky vo viacerých oblastiach. Hlasová prevádzka v našej sieti stúpla o 40 % a ďalej pozorujeme jej rastúci trend. Hoci naša sieť v súčasnosti tento nápor zvláda, žiadame zákazníkov o zodpovedné využívanie hlasových hovorov, aby operátori dokázali zabezpečiť dostatočnú kvalitu spojenia pre všetkých. Dátová prevádzka nám stúpla o tretinu, v prípade SMS/MMS ide o stabilné objemy,“ ozrejmila aktuálnu situáciu PR Coordinator v Orange Slovensko Alexandra Piskunová.

Prevádzka v telekomunikačnej sieti O2 je tieto dni takmer ako počas Silvestra.

dodala hovorkyňa O2 Slovakia Tereza Molnár.

Slováci sa riadia odporúčaniami a vítajú preventívne opatrenia. Starší ľudia nevedia posúdiť stupeň ohrozenia, ukázal prieskum

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info