HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V karanténe je 27 zdravotníckych pracovníkov z nemocnice na Kramároch

Nemocnica Kramáre. Foto: TASR

Podľa nemocnice sa lekár zachoval maximálne nezodpovedne, nerešpektoval príkazy a nariadenia a ohrozil život a zdravie personálu a pacientov.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) prijala karanténne opatrenia pre 27 zdravotníckych pracovníkov. Zároveň vykonala dezinfekciu priestorov na Klinike úrazovej chirurgie Nemocnice akademika Ladislava Dérera na bratislavských Kramároch, na ktorej sa nachádzal lekár s nových koronavírusom.

TASR to potvrdila hovorkyňa UNB Eva Kliská s dôvetkom, že lekár sa vrátil zo zahraničného pobytu. Na prípad upozornil Denník N.

Prezident Lukašenko navrhuje pri koronavíruse terapiu „traktorom“

„Hneď ako sme sa dozvedeli o tejto mimoriadnej udalosti, prijali sme všetky bezpečnostné opatrenia, vedúce k ochrane zdravia personálu a pacientov. Situáciu sme konzultovali s regionálnym hygienikom,“ povedala Kliská. Doplnila, že rovnako nemocnica zrealizovala všetky opatrenia aj na Klinike úrazovej chirurgie pre zabezpečenie neodkladnej zdravotnej starostlivosti. Tá je aktuálne zabezpečená.

Podľa UNB sa lekár zachoval maximálne nezodpovedne, nerešpektoval príkazy a nariadenia a ohrozil život a zdravie personálu a pacientov. „Voči konkrétnemu lekárovi, ale aj voči iným našim zamestnancom, ktorí sa v budúcnosti zachovajú nezodpovedne podobným spôsobom, vyvodíme zodpovednosť,“ uzavrela Kliská.

Ministerstvo vyzýva občanov, aby sa vrátili na Slovensko individuálne

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info