fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Podnikateľom musíme poskytnúť viac času, tvrdí SaS o pripravovaných opatreniach v súvislosti s koronavírusom

tasr

Prichádzajúca nová vláda už pracuje na opatreniach, ktoré majú pomôcť podnikateľom prekonať nepriaznivé dopady šírenia koronavírusu.

Ako pre agentúru SITA uviedol Ondrej Šprlák z komunikačného oddelenia SaS, ktorá by mala v novom kabinete obsadiť v osobe predsedu strany Richarda Sulíka post ministra hospodárstva a prvého podpredsedu vlády pre ekonomiku, momentálne o opatreniach rokujú. Prioritou ale bude podnikateľom poskytnúť čas.

„Nové vedenie ministerstva hospodárstva určite nadviaže na opatrenia pripravované súčasným vedením, pričom pripravujeme ďalšie opatrenia. Cieľom je dať podnikom a podnikateľom viac času, aby mohli preklenúť obdobie drastického poklesu tržieb, aj za cenu zvýšenia deficitu. Treba však zdroje využívať efektívne,“ uviedol Šprlák.

AKTUALIZOVANÉ: Štátne hmotné rezervy podpísali zmluvy na dodanie 30 miliónov rúšok

Liberáli si podľa neho určite vedia v tejto situácii predstaviť prijatie opatrení týkajúcich sa zákonných termínov, najmä daňových priznaní k dani z pridanej hodnoty a dani z príjmov, či prijatie oparení, ktoré znížia tlak na cash-flow firiem. A to napríklad v súvislosti s odvodmi či platbami daní.

„Taktiež sa budeme inšpirovať aj najlepšími možnými opatreniami prijatými v iných členských krajinách Európskej únie v súvislosti s koronavírusom,“ dodal.

Agentúra SITA v tejto súvislosti oslovila aj predstaviteľov strany OĽaNO, ktorá by mala v novom kabinete obsadiť post ministra financií.

Kiska bude mať dohľad nad sudcami. Pomôže mu to pri rozsudkoch?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info