fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

AKTUALIZOVANÉ: Štátne hmotné rezervy podpísali zmluvy na dodanie 30 miliónov rúšok

Ilustráčné foto / Facebook

Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) podpísala zmluvy na dodanie 30 miliónov chirurgických rúšok a ďalších ochranných pomôcok.

Naskladnené by mali byť do týždňa a pol. Oznámil to predseda SŠHR Kajetán Kičura s tým, že by to mohlo predstavovať dostatočné množstvo pre všetkých občanov.

Podľa Kičuru po dvoch týždňoch má SŠHR podpísané zmluvy, ochranné prostriedky by sa mali naskladňovať v priebehu budúceho týždňa. Okrem rúšok by mali byť k dispozícii aj ochranné odevy, respirátory FFP3 a FFP2, ale tiež napríklad rukavice a návleky. „Musíme veriť, že sa zmluvy naplnia,“ uviedol Kičura. S ochrannými pomôckami nám má na vládnej úrovni pomôcť aj Čína.

Seniori nad 80 rokov by mali povinne ostať doma, tvrdí Matovič

Ako Kičura informoval, v nedeľu sa tiež rozhodlo, že SŠHR má zabezpečiť aj niekoľko stotisíc kusov rýchlotestov. Ako dodal, väčšinou sú určené pre políciu a hasičov. Čo sa týka pacientov, pre nich sú určené iné typy testov.

Predseda SŠHR tiež doplnil, že o rozdelení pohotovostných zásob alebo mobilizačných rezerv rozhoduje vláda. Občania by sa podľa Kičuru mali dostať k ochranným pomôckam prostredníctvom okresných úradov, spôsob a technika bude na mestskom úrade. Ako dodal, rozmýšľali aj nad tým, že by mohla chirurgické rúška roznášať Slovenská pošta.

Najčiernejší scenár v USA: Koronavírusom sa nakazí viac ako polovica Američanov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info