HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Tehotná žena zomrela po páde zo steny pri pokuse preliezť hranicu medzi USA a Mexikom

Zdroj: Facebook (American Border Foundation)

19-ročná tehotná žena z Guatemaly podľahla zraneniam, ktoré utrpela po páde z americko-mexickej hraničnej steny, informuje BBC.

Miriam Lunaová padla, keď sa v sobotu pokúsila vyliezť na oceľovú bariéru pri El Paso v Texase. Následne bola prevezená do nemocnice, kde sa lekári pokúsili zachrániť dieťa cisárskym rezom, avšak neúspešne.

Úradníci tvrdia, že tento prípad naznačuje zmenu spôsobu, akým sa migranti snažia dostať do USA v dôsledku nových obmedzení. Prezident Donald Trump označil boj proti nelegálnej migrácii do USA ako hlavný politický problém a prijal opatrenia na zabránenie vstupu cez mexické hranice.

Irán vyzval USA, aby prestali ukazovať prstami a akceptovali „následky svojej nezákonnej prítomnosti v Iraku“

Žena sa presúvala s 26-ročným mužom, o ktorom sa predpokladá, že je jej partnerom a otcom dieťaťa. Spadla z výšky viac ako 6 metrov, uviedlo vo štvrtok španielske ministerstvo zahraničných vecí. Muž sa po incidente vydal hľadať colnú hliadku a požiadal ich o záchranu tehotnej ženy.

Podľa vyhlásenia bola žena prevezená do nemocnice v El Pase s vnútorným krvácaním, s poškodením pečene a obličiek a zlomeninou panvy. Podstupovala viacnásobné operácie, avšak v utorok zraneniam podľahla.

Desaťtisíce ľudí z Guatemaly, susedného Salvádoru či Hondurasu sa v posledných rokoch pokúsili o vstup do USA, pričom mnohí tvrdia, že utekajú pred násilím a čelia chudobe.

USA zahajuje odvetné útoky na Irán

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info