HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Policajti zadržali niekoľkonásobného recidivistu. Oklamal ženu, ktorá mu dala tisíc eur

polícia ilustračný obrázok

Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy stíha 43-ročného muža z Veľkých Dvorníkov zo zločinu podvodu. Agentúru SITA o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

V obci Trhová Hradská oslovil spomínaný muž ženu, o ktorej vedel, že má syna vo väzbe na území Rakúska. Presvedčil ju, že aj napriek vážnej situácii, jej vie ľahko pomôcť a cez vplyvných ľudí ho z väzby dostane.

Žene povedal, že potrebuje 2 000 eur a tá mu nakoniec po presvedčivých argumentoch poskytla v hotovosti 1 000 eur. Keďže to chcela mať aj na papieri, spísali spolu potvrdenie, ktoré obe strany podpísali. Matka nakoniec syna z väzby nedostala a navyše sa dozvedela, že muž je známy podvodník. Celý prípad oznámila vzápätí na políciu.

Útočníci chcú vďaka koronavírusu získať cez internet peniaze, tvrdí Eset

Policajti už muža zadržali a vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu podvodu na chránenej osobe. V minulosti bol 11-krát právoplatne odsúdený. Policajti ho v sobotu na základe príkazu sudcu eskortovali do výkonu väzby. Za podvod mu teraz hrozí strata slobody na tri roky až 10 rokov.

Polícia v Dunajskej Strede pracuje s informáciou, že muž mohol podobným spôsobom pripraviť o peniaze aj ďalších ľudí. Polícia vyzýva občanov, že ak sa stali podobným spôsobom obeťou 43-ročného muža majú bezodkladne kontaktovať políciu.

Mihál po neúspešných voľbách sa vracia do svojej materskej strany

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info