HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

DPB ubezpečuje verejnosť, že je šanca na nákazu od vodičky minimálna

Ilustračné foto - TASR

Dopravný podnik Bratislava (DPB) ubezpečuje verejnosť aj svojich zamestnancov, že je šanca na nákazu od jeho vodičky, ktorej potvrdili nákazu novým koronavírusom, minimálna. TASR o tom informoval vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík.

„Dopravný podnik Bratislava eviduje, že jednou z pacientok s potvrdeným ochorením COVID-19 na území SR je osoba, ktorá pracuje aj pre DPB ako vodička električky na tzv. kratší pracovný čas,“ informuje hovorca. Vodička električky sa podľa informácií DPB nakazila počas jej súkromného pobytu mimo Slovenska koncom februára.

Na Slovensku máme stále päť potvrdených prípadov, nové nepribudli

DPB ubezpečuje verejnosť, že napriek tomu, že je šanca nákazy od vodičky minimálna, pristúpil k preventívnej karanténe tých zamestnancov, ktorí s ňou prišli do blízkeho kontaktu. Dopravný podnik tiež dezinfikuje priestory vodičov.

V bratislavskej hromadnej doprave vodiči postupne dostávajú dezinfekčné prostriedky, gél na ruky spolu s utierkami a tiež dezinfekčný prostriedok na držadlá i dopytové tlačidlá, ktorý môžu využívať počas služby. Dezinfekciou sú vybavení aj revízori.

Na Slovensku máme stále päť potvrdených prípadov, nové nepribudli

Čo ich tak ženie? Na ministerstve dopravy krátko po voľbách skartujú dokumenty

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info