HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ukrajinský šachový šampión a jeho priateľka nájdení mŕtvi po otrávení rajským plynom

Na snímke S. Bogdanovich / Zdroj: Facebook (Stanislav Bogdanovich)

27-ročný ukrajinský šampión šachu a jeho priateľka (18) boli nájdení mŕtvi v byte v Moskve otrávení rajským plynom, informuje BBC.

Podľa miestnych médií Stanislav Bogdanovich a Alexandra Vernigora vdychovali balóny obsahujúce oxid dusný, známy tiež ako rajský plyn. Ruskí vyšetrovatelia prípad stále vyšetrujú. Bogdanovich bol ukrajinský majster šachu. Vernigora bola tiež profesionálna šachistka a študovala na Moskovskej štátnej univerzite.

Ukrajinská športová webová stránka sport.ua uvádza, že Bogdanovič bol veľmajstrom Odesy, ktorý na medzinárodných turnajoch získal ukrajinský šampionát do 18 rokov a rôzne šachové ceny. Ruská šachová webová stránka chess-news.ru píše, že v roku 2015 skončil ôsmy na celosvetovom turnaji v bleskovom“ šachu.

Obyvatelia Veľkonočného ostrova plačú nad ich posvätnou pamiatkou, do ktorej muž vrazil autom

Podľa správ Bogdanovič nedávno kritizoval reprezentáciu Ruska v internetovom šachovom zápase proti Ukrajine, ktorý vyhral. Sport.ua cituje príspevok z Facebooku, v ktorom tvrdil, že hranie v Rusku je dobrá zárobková činnosť, že žije ako hosť v Rusku a že sa s ním zaobchádza dobre.“

Oxid dusný sa prvýkrát použil ako anestetikum v roku 1844, ale teraz sa používa ako rekreačný liek a súvisí s mnohými úmrtiami. Môže tiež spôsobiť dýchacie ťažkosti, nebezpečne zvýšiť srdcový tep a taktiež popáleniny.

Mexický Youtuber odsúdený na 50 rokov za únos

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info