HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala verejnosť na pokojný a zodpovedný prístup

Foto: SITA

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v súvislosti s prvým potvrdeným prípadom nákazy koronavírusom na Slovensku vyzvala verejnosť na pokojný a zodpovedný prístup.

„Ja osobne dôverujem tomu, že sa situáciu u nás ako aj celosvetovo podarí dostať pod kontrolu. Správajme sa zodpovedne, ale zároveň nepodliehajme strachu a panike. Pokojný, rozumný a zodpovedný prístup je to, čo teraz najviac potrebujeme,“ uviedla prezidentka. Zároveň apelovala na kompetentné orgány, aby urobili všetky potrebné opatrenia.

V Bratislave dnes hospitalizovali prvého pacienta s potvrdeným ochorením COVID-19 spôsobeným novým koronavírusom. Pacient má 52-rokov, hospitalizovaný je na Klinike infektológie v Univerzitnej nemocnici v Bratislave (UNB). Pochádza z obce Kostolište v okrese Malacky.

KORONAVÍRUS: Veľké obmedzenia na letiskách, hraniciach aj v nemocniciach!

Pracoval vo fabrike vo Vysokej pri Morave. Pacient nemá cestovateľskú anamnézu, to znamená, že v predchádzajúcich dňoch necestoval do žiadnych krajín, kde sa koronavírus vyskytuje. Preto je pravdepodobné, že ide o sekundárny prenos, keďže jeho syn bol Benátkach.

Jeho manželku a syna sa podarilo stotožniť a boli prevezení na Kramáre, kde im odobrali vzorky, ktoré budú prednostne vyšetrené tak, aby sa vedelo identifikovať, či môže byť syn potenciálnym zdrojom nákazy.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info