HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Česko už nariadilo povinnú karanténu, pokuta je 3 milióny českých korún

Ilustračné foto / Facebook (Slovenský Reportér)

V Českej republike testy preukázali nakazenie sa vírusom Covid-19 u ďalších šiestich ľudí. Momentálne ich je v celej krajine osemnásť, informuje portál iDnes.

Za posledných 24 hodín pribudlo v krajine šesť potvrdených prípadov nákazy. Spočiatku vláda oznámila iba tri. „Dva prípady z troch sa vzťahujú k cestovaniu do Talianska,“ povedala hlavná hygienička Eva Gottvaldová. V priebehu popoludňajšej tlačovej konferencie prijala hovor, po ktorom potvrdila ďalšie tri nákazy.

Premiér Andrej Babiš po rokovaní s námestníkom ministra zdravotníctva Romanom Prymulom v piatok dopoludnia vyzval Čechov, aby kvôli vírusu nejazdili do Talianska.

KORONAVÍRUS: Veľké obmedzenia na letiskách, hraniciach aj v nemocniciach!

Cez víkend sa očakáva návrat ďalších tisíc ľudí z dovolenky, panujú tak obavy z nárastu počtu prípadov ochorenia. „Ministerstvo zdravotníctva vydalo nové mimoriadne opatrenie. Každý, kto sa od soboty vráti z Talianska, má povinnosť po návrate telefonicky kontaktovať svojho lekára, „oznámil premiér Babiš.

Nariadenie sa týka všetkých českých občanov. Lekár následne rozhodne o dvojtýždňovej karanténe. Pri jej porušení hrozí pokuta až tri milióny korún (118 000 eur). Lekár môže prípadne karanténu predĺžiť a zamestnanec v karanténe má nárok na práceneschopnosť.

Konferencia biskupov Slovenska vyzýva veriacich, ktorí sa necítia dobre, aby sa nezúčastňovali na bohoslužbách

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info