HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pellegrini vládne ďalej a aj dnes ešte zasadne jeho vláda.

Na ilustračnej snímke vľavo predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši počas zasadnutia 196. schôdze vlády SR 19. februára 2020 v Bratislave. / TASR - Pavel Neubauer

Súčasná vláda funguje bezo zmeny právomocí. Po ustanovujúcej schôdzi novozvoleného parlamentu podá demisiu

Vláda sa dnes stretne prvýkrát od parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnili 29. februára. Vládnuť bude bezo zmeny právomoci do vymenovania novej vlády. Kabinet na dnešnom rokovaní prerokuje viacero materiálov z dielne ministerstva zahraničných vecí a oboznámi sa s materiálom, ktorý sa prejednával na Bezpečnostnej rade SR.

Rada zasadala 27. februára v súvislosti s koronavírusom Covid-19 a prijala viacero opatrení. Zriadila napríklad trvalý krízový štáb so sídlom na Ministerstve zdravotníctva SR, ktoré má spolu s verejnoprávnymi médiami pripraviť informačnú kampaň pre všetkých obyvateľov SR. V rámci nej by mali jasne vysvetliť, čo je koronavírus, ako sa pred ním brániť a aké nepravdivé informácie sa o ňom šíria.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vláde priblíži aktivity Slovenska v medzinárodnom krízovom manažmente. Pre rezort diplomacie bolo v roku 2019 vyčlenených 7,2 milióna eur na rozvojovú spoluprácu a humanitárnu pomoc. V oblasti materiálnej humanitárnej pomoci krajinám a ich obyvateľom, ktorí boli postihnutí živelnými pohromami alebo sa stali obeťami vojnových konfliktov, poskytlo Slovensko pomoc v hodnote vyše 620-tisíc eur o hmotnosti hnuteľného humanitárneho materiálu viac ako 69 ton. Vyčlenilo to na pomoc pre utečencov v Libanone, Grécku a Bosne a Hercegovine.

Súčasná vláda funguje ďalej bezo zmeny právomocí. Demisiu podá po ustanovujúcej schôdzi novozvoleného parlamentu, ktorá sa musí uskutočniť do 30 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov volieb. Avšak, aj po demisii bude ďalej vládnuť s plnými právomocami až do vymenovania novej vlády. Jej právomoci nie sú limitované, no nemala by riešiť zásadné otázky, ktoré sa môžu odložiť.

OĽaNO je pripravené na koalíciu so SaS a Sme rodina, ak Za ľudí odmietne

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info