HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Indický premiér Modi „vydesil“ milióny občanov na sociálnych sieťach

Na snímke: Modi /Facebook (Rajasthan Patrika)

Indický premiér Narendra Modi odhalil, že sa na Medzinárodný deň žien vzdá všetkých svojich účtov na sociálnych sieťach, informuje BBC.

Po tom, ako napísal na Twitter, že „rozmýšľa o tom, že sa vzdá všetkých svojich účtov na sociálnych sieťach,“ nasledovali na internete rôzne návaly konšpiračných teórií, zosmiešňovania a zúfalých prosieb.

Americký prezident Donald Trump je jediný vodca na svete, ktorý má na sociálnych sieťach viac sledovateľov ako Modi, ktorý má na Twitteri 54 miliónov sledovateľov, 35,2 milióna sledovateľov na platforme Instagram a 44 miliónov sledovateľov na Facebooku.

V utorok Modi vyhlásil, že „rozdá svoje účty ženám, ktoré ho inšpirujú svojim životom alebo prácou.“

Konflikt v Líbyi: „Vystresovaný“ vyslanec OSN odstúpil z funkcie kvôli mentálnemu zdraviu

Niektoré teórie naznačujú, že opustil platformy sociálnych médií, pretože ich ovládali jeho oponenti. Iní špekulovali, že chce zaviesť svoju vlastnú platformu, ktorá by veľkosťou zodpovedala Twitteru a Facebooku, niečo podobné ako sociálne siete WeChat a čínsky Weibo.

Odhliadnuc od konšpiračných teórií, jeho fanúšikovia pridávali na internet rôzne „zúfalé“ reakcie. Jeden napísal: „Prosím, pane, teraz nemôžete opustiť sociálne siete kvôli svojim fanúšikom!“ Ďalší dodal: „Modi, ak opustíte sociálne médiá, použijú ich proti vám a národným záujmom.“ Niektorí používatelia tiež odhadovali, že jeho účet bol napadnutý hackerom.

Rahul Gandhi, bývalý vodca hlavnej opozičnej strany Kongresu, v drzej reakcii tweetoval: „Vzdajte sa nenávisti, nie účtov na sociálnych sieťach.“

„Poslanec Indie Shashi Tharoor ho nasledoval a napísal: „Náhle oznámenie premiéra viedlo mnohých k obavám, či je predohrou zakázať tieto služby aj v celej krajine.“

Zamestnanci spoločnosti Twitter musia kvôli koronavírusu pracovať iba z domu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info