HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Všetci vrcholoví predstavitelia SNS položia na sneme svoje funkcie“, tvrdí Danko

Andrej Danko chce, aby vláda a Igor Matovič vo svojich funkciách skončili, Zdroj: TASR

Všetci najvyšší predstavitelia Slovenskej národnej strany (SNS) predložia na sneme svoje funkcie. Uviedol to v reakcii na neoficiálne výsledky parlamentných volieb predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko.

Národniari úplne prepadli (3,16 %), keď ich volilo ešte menej ľudí, ako naznačovali posledné prieskumy verejnej mienky. V tých posledných už bola SNS mimo Národnej rady SR. Danko priamo nepovedal, či bude pokračovať v politickej činnosti, ešte počas posledných vianočných sviatkov avizoval, že v prípade neúspechu vo voľbách skončí.

„Emócia je a bola v spoločnosti silná. Voľby a výsledky rešpektujeme. Nie je to prvýkrát, čo sme mimo NR SR, ale som presvedčený, že strana prežije. Chcel by som kolegom, ktorí budú preberať funkcie vo vláde a v parlamente dopriať viacej kľudu na prácu,“ povedal Danko.

Ako môže Matovič vyskladať novú vládu a kto bude premiérom?

Šéf národniarov opäť vymenoval viacero opatrení, ktoré jeho strana za uplynulé štyri roky presadila. Danko sa chce podľa vlastných slov vzdať v dohľadnom čase všetkých výhod, ktoré mu ako šéfovi NR SR prináležia.

„Ako predseda NR SR si ešte splním všetky povinnosti. V najbližšom období sa vzdám všetkých výhod, na ktoré mám ešte tri mesiace nárok. Pripravím priestory môjmu nástupcovi. Poprosím ho, aby dokončil niektoré projekty, a verím, že tú latku zodvihne ešte vyššie,“ dodal.

„Truban zlyhal na plnej čiare“, odkázal na Facebooku Mistrík. Obul sa aj do mienkotvorných médií

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info