HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Guaido tvrdí, že sa venezuelská vláda pokúsila o atentát voči jeho osobe po tom, čo boli strelci videní na opozičnom zhromaždení

Vedúci predstaviteľ venezuelskej opozície Juan Guaido obvinil vládu, že sa ho pokúsila zavraždiť po tom, čo bol na jeho zhromaždení vyfotografovaný maskovaný strelec a útočníci na motorkách údajne vystrelili na jeho konvoj. Píše RT.

K incidentu došlo v sobotu na opozičnom zhromaždení v meste Barquisimeto v severozápadnom štáte Lara Venezuela. Aj keď nie sú k dispozícii žiadne videá z konfrontácie, tím Guaido poskytol médiám niekoľko fotografií zo scény. Ukazujú neidentifikovaného tmavoodetého muža v prilbe, ktorý miery zbraň na skupinu opozičných aktivistov a politikov vrátane Guaida. Tvár strelca bola pokrytá látkou.

Bývalý starosta mesta a prívrženec Guaida Alfredo Ramos pre agentúru AFP povedal, že skupina demonštrantov bolo okolo 200 provládnych aktivistov a bezpečnostných pracovníkov, ale maskovaný strelec zo svojej zbraňe nevystrelil. Pri inom incidente útočníci na motorkách údajne spustili palbu na Guaidské vozidlá a ohadzovali ich kameňmi. Jeho tím zdieľal fotografiu vozidla s poškodeným zadným sklom.

Guaido rýchlo obvinil vládu prezidenta Nicolasa Madura z pokusu o atentát. „Zbabelá diktatúra sa ma pokúsila zavraždiť. Naše auto má zachytilo viac ako deväť nábojov, “uviedol politik. Ramos v novinách El Pitazo tvrdil, že útok koordinovali miestni predstavitelia a vládne bezpečnostné sily. Vláda Madura tieto obvinenia nekomentovala. Začiatkom tohto mesiaca vládni priaznivci kopali a hádzali dopravné kužele na Guaidove auto pred letiskom v Caracase potom, čo sa vrátil z výletu do zahraničia. Počas tohto dňa bol politik aj obliaty vodou počas roztržiek.

Venezuela: Opozícia oznámila obnovenie rozhovorov s vládou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info