HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

„Bojovali sme s Ruskom 16-krát a budeme s ním bojovať opäť,“ varuje Erdoganov poradca

Ilustračné foto

Člen expertného orgánu, ktorý radí tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi, naznačil, že Ankara je pripravená ísť do vojny s Ruskom po tom, ako sa opäť zvýšilo napätie v sýrskej provincii Idlib. Informuje portál RT.

Mesut Hakki Casin, ktorý je členom tureckej rady pre bezpečnosť a zahraničnú politiku, ktorá radí Erdoganovi, predniesol svoje pripomienky krátko po tom, čo v provincii Idlib pri leteckom útoku zahynulo 33 tureckých vojakov.

„V minulosti sme s Ruskom bojovali 16-krát a budeme proti nemu bojovať znova,“ varoval Casin.

Vojna v Idlibe bude mať vážne následky pre všetkých vrátane Turecka, vyhlásil ruský senátor

Úradník poukázal na značnú ruskú moslimskú populáciu a tvrdil, že ak dôjde k ozbrojenému konfliktu medzi Moskvou a Ankarou, krajina sa „roztriešti zvnútra“.

Na žiadosť Turecka sa v piatok uskutoční naliehavé zasadnutie NATO s cieľom diskutovať o situácii v Idlibe. Úradníci v Ankare sľúbili odvetu proti Damasku po útokoch na turecké jednotky.

Moskva medzitým vyhlásila, že sýrska armáda len bojovala proti teroristickej skupine Hayat Tahrir al-Šám (HTS), odnož al-Káidy v Sýrii, a že tureckí vojaci boli pod paľbou len preto, lebo neinformovali o svojom pohybe.

Tureckí vojaci boli s „teroristickými skupinami“, keď ich zasiahla sýrska armáda, tvrdí ruské ministerstvo obrany

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info