HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

SHMÚ vydal viacero výstrah prvého stupňa

pixabay.com

Vietor na horách, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 110 – 135 kilometrov za hodinu, môžu očakávať okresy na severnom a strednom Slovensku.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal viacero výstrah prvého stupňa v súvislosti s vetrom, snežením, poľadovicou, vetrom na horách a snehovými jazykmi a závejmi. SHMÚ o tom informoval na svojej webovej stránke.

Meteorológovia upozorňujú na tvorbu poľadovice, ktorá sa vyskytne po celom Slovensku v piatok (28. 2.) od polnoci do 10.00 h ráno a v niektorých okresoch až do 18.00 h. „Poľadovica predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity v rámci dopravy, pohybu osôb či infraštruktúry,“ uviedol SHMÚ.

Ďalšia ikona Ficovej éry je za mrežami

Na západnom a severozápadnom Slovensku v noci zo štvrtka na piatok môžu občania SR očakávať výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 65 – 85 kilometrov za hodinu. Predpokladaná rýchlosť vetra je podľa meteorológov v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Na severnom, strednom a južnom Slovensku, rovnako ako aj v niektorých okresoch východného Slovenska sa ojedinele očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne desať až 15 centimetrov nového snehu.

Snehové jazyky a záveje môžu očakávať okresy na severnom a severovýchodnom Slovensku a vietor na horách, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 110 – 135 kilometrov za hodinu, môžu očakávať okresy na severnom a strednom Slovensku.

Pápež pre chorobu obmedzil svoj program

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info