fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
tasr
ZAHRANIČIE

Čínske mesto ponúka viac než 1 000 dolárov tomu, kto sa prihlási s príznakmi na koronavírus

Mesto v Číne sa rozhodlo, že rozdávanie peňazí môže byť tou najlepšou motiváciou pre ľudí, ktorí trpia príznakmi smrtiaceho koronavírusu a nechcú sa nahlásiť zdravotníckym orgánom. Informuje portál RT.

Nové opatrenie má „motivovať obyvateľov“, aby nahlásili svoje príznaky úradom. Uviedla vo štvrtok pracovná skupina pre prevenciu chorôb v meste Qianjiang v centrálnej provincii Hubei.

Podľa schémy bude tým, u ktorých bude diagnóza potvrdená, vyplatených 10 000 juanov (1 426 dolárov). A ľuďom, u ktorých nemožno okamžite vylúčiť nákazu, bude vyplatených 1 000 juanov (142,50 dolárov), zatiaľ čo osobám, ktoré sa považujú za „podozrivé“ prípady, sa vyplatí 2 000 juanov (285 dolárov). Systém bude platný do 2. marca.

Qianjiang, ktorý sa nachádza asi 150 km od epicentra epidémie mesta Wu-chan, je jedným z čínskych miest, ktoré boli minulý mesiac uzatvorené.

Novým koronavírusom bolo infikovaných viac ako 82 000 ľudí a viac ako 2 800 ľudí zomrelo. Prevažná väčšina úmrtí sa vyskytla v Číne. Vyliečilo sa už približne 32 755 pacientov.

Kvôli podozreniu na koronavírus uzavreli školu vo Viedni

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info