HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI ZAHRANIČIE

Sudca z Kene zatknutý za „koučovanie“ obvinenej z vraždy

Ilustračné foto / Facebook

Kenský sudca bol zatknutý a obvinený z toho, že školil hlavnú podozrivú z vraždy – vdovu, ktorej manžel bol nájdený v odpadkovej nádrži. Informuje BBC.

Sankale ole Kantai, sudca na najvyššom súde sa ešte nevyjadril k jeho údajnému školeniu Sarah Wairimu, ktorá je hlavnou podozrivou z vraždy svojho manžela. V septembri bolo telo jej zosnulého manžela, holandského obchodníka Toba Cohena, nájdené v žumpe dva mesiace po tom, čo zmizol. Wairimu sa nepriznala k vražde jej manžela a čaká na súdne konanie.

Sudca Kantai je obvinený z pomoci podozrivej s vyhlásením pre políciu o smrti jej manžela. V piatok bol zatknutý, prepustený na kauciu a má sa začiatkom budúceho týždňa zúčastniť na súde za obvinenie zo sprisahania a zasahovania do výpovedi svedka.

Francúzsky pezident Macron si nie je istý obchodnou dohodou medzi Britániou a EÚ do konca roka

Kenská tlač to označila za „jeden z najslávnejších prípadov vraždy v Keni v poslednej dobe“. Obeť vraždy, Cohen, emigroval do Kene ako zamestnanec spoločnosti Philips East Africa a neskôr začal svoju vlastnú spoločnosť organizujúcu golfové výlety. V roku 2007 sa oženil s Wairimu, ktorá bola jeho osobnou asistentkou.

Minulý rok zmizol a jeho telo bolo v septembri nájdené so zaviazanými očami v žumpe.

„Budeme bojovať do smrti, aby sme zachránili amazonský dažďový prales,“ tvrdí člen domorodého kmeňa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info