HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Google zablokoval smerácke predvolebné videá

Youtube screenshot/redakcia

Google v rámci svojej reklamnej platformy Google Ads zablokoval zhruba tridsať videí, ktoré patrili ku predvolebnej kampani strany Smer-SD. Zablokované boli bannerové reklamy a dokonca aj dve videá na platforme YouTube.

Veľa z videí, ktoré Smer-SD používa vo svojej kampani, je podľa zive.sk kontroverzných. Ostro útočia na politickú konkurenciu a aj preto sú na hranici pravidiel pre Google Ads.

Práve technologický portál upozornil, že medzi problematické spoty patria napríklad tie, ktoré sa snažia upozorňovať na čisto hypotetické a neoveriteľné veci. Sem patria napríklad vidé špekulujúce o to, že ak by sa k moci dostal Andrej Kiska, na Slovensko by prišli tisíce migrantov. Ďalšími sú špekulácie o tom, že ak by vládol R. Sulík, budú zrušené vlaky zadarmo, alebo že v prípade zvolenia M. Trubana budú legalizované drogy.

Fico a jeho poslanci sa podľa Kollára vykašľali na ľudí, za 13.dôchodok ani neprišli hlasovať

Tvorcovia videí v nich navyše použili navyše syntetizovaný hlas, ktorý parodickým spôsobom napodobňuje konkrétnych kandidátov a ich satirické animované obrázky.

Obsah šírený cez Google Ads je nevhodný, pokiaľ podnecuje nenávisť voči osobe alebo skupine, propaguje jej diskrimináciu, prípadne ju znevažuje na základe rasy alebo etnického pôvodu, vierovyznania, postihnutia, veku, národnosti, statusu veterána, sexuálnej orientácie, pohlavia, rodovej identity alebo inej charakteristiky, ktorá je spojená so systémovou diskrimináciou alebo marginalizáciou.– podmienky služby Google Ads

Keďže video s Kiskom a migrantmi napríklad dostalo „Žltý dolár“, ktorý značí demonetizáciu kvôli podnecovaniu nenávisti, nakoľko je to v priamom rozpore s jej podmienkami.

Smer zverejnil aj ďalšie videá s tematikou migrantov, ktoré, ale YouTube nezakázal. V najnovšom spote, ktorý pre zmenu napáda Michala Trubana, v jednej z pasáží dokonca urážlivo zobrazuje moslimských mužov, držiacich strelné zbrane.

Pripomeňme, že Smer-SD nie je jedinou stranou, ktorá sa na YouTube dostala do väčších či menších problémov. Youtube zablokoval tiež konto strany Vlasť, ktorú vedie Štefan Harabin.

Kiska nemôže po voľbách riadiť vnútro, odkazuje líder PS/Spolu Truban

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info