HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Počas vojenskej operácie v Nigérii zabili 120 „teroristov“

Ilustračný obrázok

Nigerskí a francúzski vojaci zabili počas spoločnej operácie na juhozápade Nigeru 120 „teroristov“ a zhabali zariadenia na výrobu bômb a vozidlá. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na nigerské ministerstvo obrany.

Od 20. februára „bolo neutralizovaných 120 teroristov“ v rámci operácie v regióne Tillaberi v blízkosti hraníc s Mali a Burkinou Faso, píše sa vo vyhlásení ministerstva s tým, že v radoch nigerských a francúzskych vojakov nedošlo k žiadnym stratám na životoch.

Nigerský minister obrany Issoufou Katambe ocenil „spoluprácu…v boji proti terorizmu“, uvádza sa vo vyhlásení.

Úrady v nepokojnom regióne Tillaberi sprísnili bezpečnostné opatrenia, uzatvorili trhoviská a zakázali jazdenie na motocykloch po tom, ako si útoky džihádistických skupín vyžiadali v decembri a januári životy 174 nigerských vojakov.

Štvorročné dievčatko neprežilo pád z 15-tého poschodia

V posledných dvoch rokoch platí v tomto regióne výnimočný stav.

Od roku 2015 Niger čelí vlne džihádistických útokov v oblasti hraníc s Mali a Burkinou Faso na západe krajiny. V regiónoch Tillaberi a Tahoua muselo opustiť svoje domovy takmer 78.000 ľudí.

Francúzsko tento rok oznámilo, že posilní svoju vojenskú prítomnosť v tomto nepokojnom západoafrickom regióne rozmiestnením ďalších 600 vojakov do operácie, ktorej súčasťou je už teraz 4500 vojakov.

Putin a Erdogan „zintenzívnia kontakty“ ohľadom Sýrie, zatiaľ čo v Idlibe nie je žiadna známka mieru

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info