fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Róbert Fico / TASR
SLOVENSKO VÝBER SPRÁV

Fico označil Bugára za cholerika a poslancov jeho strany za katastrofu

Fico žiada poslancov Mostu-Híd, aby boli na utorkovom hlasovaní prítomní v pléne.

Predseda Smeru – sociálnej demokracie (Smeru-SD) Robert Fico žiada poslancov Národnej rady SR (NR SR) za Most-Híd, aby boli na utorkovom hlasovaní prítomní v pléne. Uviedol to na dnešnej tlačovej konferencii. Poslanci za Most-Híd sa mimoriadnej 58. schôdze od jej začiatku nezúčastňujú.

Členovia zákonodarného orgánu dnes nehlasovali o návrhoch na skrátené legislatívne konanie k zavedeniu trinástych dôchodkov, zdvojnásobeniu prídavkov na deti a k zrušeniu diaľničných známok. Parlament totiž nebol dvakrát po sebe uznášaniaschopný. Podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar (Most-Híd) preto presunul hlasovanie na utorok 25. februára o 10:00.

„Vládna koalícia sa ešte neskončila, ale končí sa až dňom konania volieb, teda 29. februára,“ prízvukoval Fico. Bugára označil za cholerika a poslancov jeho strany za katastrofu. „Je čas, aby strana Bélu Bugára ‚vypadla´ z parlamentu, lebo len opäť raz ukázala svoju bezcharakternosť,“ vyhlásil Fico.

NR SR: Hlasovanie o skrátených režimoch k novelám je presunuté na budúci týždeň

Podľa neho si Bugár myslí, že má večný koaličný potenciál, a preto sa ‚pchá do zadku´ lídrovi hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igorovi Matovičovi. Podľa Ficových slov totiž predseda Mostu-Híd dúfa, že ho Matovič po voľbách vezme do vlády.

V tom, že na hlasovaní sa nezúčastnili aj šiesti poslanci za Smer-SD, predseda strany problém nevidí. Podľa neho totiž aj v Národnej rade SR nastanú situácie, keď nie je účasť poslancov stopercentná.

Na dnešnom prvom hlasovaní sa v rokovacej sále parlamentu zúčastnilo len 68 poslancov. Okrem poslancov za Smer-SD, Slovenskej národnej strany a Kotlebovcov – Ľudovej strany Naše Slovensko ĽSNS) hlasovali len nezaradení poslanci Peter Marček, Martina Šimkovičová a poslanec za Most-Híd Eduard Adamčík.

Na druhom hlasovaní sa tiež zúčastnilo len 68 poslancov. Opoziční poslanci s výnimkou poslancov za ĽSNS sa na hlasovaní o skrátenom konaní nezúčastnili.

Rozprava k Istanbulskému dohovoru ukončila štvrtý deň mimoriadnej schôdze parlamentu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info