HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KAUZY SLOVENSKO

Andrej Kiska vypovedal na polícii v súvislosti so zverejnenými videami

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Polícia ho ubezpečila, že v jeho veci už koná.

Exprezident a predseda mimoparlamentnej strany Za ľudí Andrej Kiska bol v piatok vypovedať v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v súvislosti s anonymnými videami, ktoré majú kompromitovať jeho osobu. Na políciu prišiel z vlastnej iniciatívy, aby doplnil trestné oznámenie podané po zverejnení prvého videa.

Priniesol so sebou obálku s informáciami, ktoré majú dokazovať, že za videami stojí poslanec Národnej rady SR za stranu Smer-SD. „Ideme doplniť trestné oznámenie s tými informáciami, ktoré máme,“ uviedol pred výsluchom.

Vyšetrovateľovi podľa svojich slov odovzdal aj dôkazy, ktoré získal prostredníctvom etických hekerov. Polícia ho ubezpečila, že v jeho veci už koná.

Ako sa Kiska nachytal na vlastných klamstvách

V súvislosti s kauzou pozemkov vo Veľkom Slavkove už vyšli na verejnosť dve videá. V druhom zverejnenom videu vystupuje Kiska a počuť na ňom svedka z jeho procesu v kauze pozemkov Michala Šuligu. V rozhovore rozoberajú aj možné povolebné scenáre.

V prvom videu z minulého týždňa Šuliga tvrdí, že Kiska vedel, že sa mu predáva nezákonne vydržaný pozemok a že mu „držal stranu“. Na zázname vystupuje aj Milan Reichel, spájaný s popradským podsvetím.

Kiska sa ešte ako prezident o pozemky súdil so zubárom Jánom Francom, spor prehral v roku 2018. Vo svojom zdôvodnení rozsudku sudca Miroslav Radačovský uviedol, že Kiska nadobúdal pozemok v dobrej viere a nemohol vedieť, že bol získaný nezákonne.

Kiska po zverejnení prvého videa podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie na prokuratúre v Poprade. Označil ho za zinscenované. Obe videá považuje za antikampaň strany Smer-SD. Predseda Smeru-SD Robert Fico v reakcii uviedol, že Kiska ho nezaujíma a o ničom nevie.

Mafián Reichel potvrdzuje, že video o informáciách s Kiskom je pravdivé!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info