HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na falošnú webstránku s platformou Bitcoin Era

TASR

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na falošnú webstránku, ktorá šíri nepravdivé informácie o obchodovaní s kryptomenami.

Podvodná stránka sa podľa vyjadrení sporiteľne navonok tvári, že ide o známy slovenský informačný portál aktuality.sk, tiež sa odvoláva na ďalšie relevantné médiá. Existuje v slovenskom aj anglickom jazyku a šíri sa aj prostredníctvom Facebooku. Propaguje platformu Bitcoin Era a nepravdivo informuje, že s ňou Slovenská sporiteľňa spustila spoluprácu.

Vedci žiadajú viac peňazí na hľadanie mimozemšťanov

Webstránka podľa Slovenskej sporiteľne zároveň zneužíva meno známeho podnikateľa, ktorý má stáť za realizáciou projektu. „Slovenská sporiteľňa upozorňuje, že ide o nepravdivé informácie a podniká všetky dostupné kroky na to, aby zamedzila šíreniu tejto správy. Klientov tiež upozorňuje, aby boli obozretní a nenechali sa oklamať. Banka s danou spoločnosťou nespolupracuje v žiadnej oblasti,“ informuje hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková.

Jedna z podvodných stránok sa nachádza na adrese https://cryptoproect.online/. Ak však na ňu klient klikne, ocitne sa v prostredí pripomínajúcom známy slovenský spravodajský portál. Linky z týchto stránok následne smerujú k projektu Bitcoin Era, kde ľudí nabádajú založiť si účet. „Slovenská sporiteľňa vyzýva k opatrnosti a odporúča nezadávať žiadne údaje na takýchto stránkach,“ dodáva Cesnaková.

ZSSK chce nakúpiť a zmodernizovať 52 osobných vozňov za vyše 65 miliónov eur bez DPH

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info