HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO VÝBER SPRÁV

A. Kiska považuje zverejnené video za antikampaň, vidí za ňou poslanca Smeru

FOTO TASR - Jakub Kotian

Kiska očakáva, že „špinavá kampaň“ bude pokračovať.

Predseda mimoparlamentnej strany Za ľudí, exprezident Andrej Kiska, označil druhé video, ktoré v stredu zverejnil anonym, za antikampaň. Vyhlásil, že podľa jeho informácií je za ňu zodpovedný poslanec Národnej rady SR za stranu Smer-SD. Uviedol to na tlačovej konferencii.

„Keď ma polícia vyzve, poskytnem plnú súčinnosť pri obhajovaní tejto špinavosti,“ povedal. Očakáva, že „špinavá kampaň“ bude pokračovať. Anonym v stredu zverejnil druhé video týkajúce sa Kiskovej kauzy pozemkov vo Veľkom Slavkove. Vystupuje v ňom samotný exprezident a počuť na ňom svedka z jeho procesu v kauze pozemkov Michala Šuligu. V rozhovore rozoberajú aj možné povolebné scenáre.

Na internete sa objavilo druhé video s Andrejom Kiskom o pozemkoch

V prvom videu z minulého týždňa Šuliga tvrdí, že Kiska vedel, že sa mu predáva nezákonne vydržaný pozemok a že mu „držal stranu“. Na zázname vystupuje aj Milan Reichel spájaný s popradským podsvetím. Kiska sa ešte ako prezident o pozemky súdil so zubárom Jánom Francom, spor prehral v roku 2018. Vo svojom zdôvodnení rozsudku sudca Miroslav Radačovský uviedol, že Kiska nadobúdal pozemok v dobrej viere a nemohol vedieť, že bol získaný nezákonne.

Kiska v súvislosti s prvým videom podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie na prokuratúre v Poprade. Označil ho za zinscenované. Podľa jeho informácií za ním stojí človek blízky strane Smer-SD.

Ako sa Kiska nachytal na vlastných klamstvách

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info