HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Beblavý a spol. na schôdzi dokázali, že im nejde o ľudí

Foto: SITA/Branislav Bibel

„Tortoví opozičníci“, ako ich nazval premiér Pellegrini, nerešpektujú rokovací poriadok. Ako od nich môžeme chcieť dodržiavanie iných pravidiel?

Aktuálna schôdza parlamentu v plnej nahote ukázala stav našej politickej scény. Najviac sa „zaskvel“ Miroslav Beblavý spolu s ďalšími nezaradenými poslancami, ktorí aktuálne blokujú pokračovanie schôdze a na rečníckom pulte strážia svadobnú tortu. Tá má byť symbolom budúcej koalície zloženej zo Smeru-SD, SNS a ĽSNS.

Dobre, nie je to po prvýkrát, kedy si poslanci priniesli do rokovacej sály nejaké „pomôcky“, aj keď to už rokovací poriadok neumožňuje. Horšie však je, že títo poslanci znemožňujú svojím konaním výkon moci, ktorú dali občania poslancom. A to už taká zábava nie je. Ako by sa asi cítili dotyční, keby im niekto zablokoval vchod do domu s tým, že ich tam nepustí, kým nebudú splnené jeho požiadavky?

Mafia, podvody, daňové úniky a úžera na ľuďoch. Aká je minulosť Andreja Kisku?

Pre vysvetlenie, oficiálnym dôvodom blokácie parlamentu je požiadavka, aby o zákonnosti schôdze rozhodol Ústavnú súd SR. Každému je však jasné, že ide iba o predvolebné divadlo s cieľom upriamiť na seba pozornosť. A to aj za cenu toho, že volení zástupcovia ľudu takto nemôžu rokovať napríklad o Istanbulskom dohovore, alebo zvýšení prídavkov na deti.

Okrem toho skupina poslancov jasne porušuje aj rokovací poriadok. Ako potom od nich môžu voliči chcieť, aby dodržiavali akékoľvek schválené pravidlá? Lebo ak nimi teraz pohŕdajú, čo môžeme čakať po voľbách, ak by náhodou dostali do rúk moc rozhodovať o našich životoch? Takúto anarchiu?

Vláda schválila zmenu a vyjadrila súhlas s Istanbulským dohovorom

Už otvorenie schôdze však ukázalo aj ďalšie veci. Bélu Bugára ako podpredsedu parlamentu, podľa ktorého je parlamentná schôdza „fraška“. Posledný záchvev politickej kariéry Ľubomíra Galka a jeho skupiny odídencov zo SaS. A tentokrát v pozadí sa usmievajúceho Igora Matoviča, ktorý si (predbežne) dokázal zaistiť hlasy voličov efektívnejším typom politického marketingu.

Ale späť k Beblavému a spol. Nastolenie tejto zatiaľ patovej situácie len ukazuje len politickú „vyspelosť“ týchto kandidátov, ktorí by chceli rozhodovať o veciach verejných. A miera tejto vyspelosti, demonštrovaná tortou a blokáciou parlamentu jasne naznačuje, že takýmto ľuďom moc do rúk nepatrí.

Ľudia si sociálne istoty zaslúžia aj pred voľbami

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info