HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER NÁZORY

Arpád Németh: Galko dal za svojím pôsobením v parlamente trápnu bodku

Fikcia / Fotokoláž / redakcia

Výhovorky na povinnosť chodiť do práce boli od skupiny poslancov okolo Ľ. Galka len vykrúcaním sa, v skutočnosti im išlo o kampaň.

Posledné pohľady do kamier, posledné záchvevy záujmu verejnosti o vašu politickú budúcnosť a tichá nádej, že sa vďaka spolupráci so Smerom a kotlebovcami stane volebný zázrak. Možno práve takto sa cítili Ľubomír Galko a jeho družina potom, ako dopomohli k otvoreniu mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej sa majú poslanci zaoberať opatreniami, ktoré by zo štátnej kasy vytiahli 800 miliónov eur.

Ich oficiálne vysvetlenie znie, že: „Poslanci Národnej rady (NR) SR musia chodiť do práce až do skončenia ich mandátu, teda do parlamentných volieb.“ To síce áno, ale ukázať svoju politickú slušnosť sa dá aj tým, že sa nezaprezentujem, alebo urobím tlačovku v štýle Mostu-Híd a jasne poviem svoj názor na zákony, ktoré sú predmetom schôdze. Galko dokonca ani len neodpovedal na otázku, či návrhy zákonov podporia. Odkázal len na to, že riešenia predstavia v stredu.

Galkovci poskytli Demokratickej strane najdrahšie pôžičky s najkratšími lehotami na splatenie

Úplne jasne však pozadie celej akcie demaskoval poslanec Miroslav Ivan, podľa ktorého sa ich seniori pýtajú, kedy dostanú viac peňazí. Z toho jasne vyplýva, že títo odpadlíci od SaS celú dobu mali za lubom len kampaň, kde zrejme chceli svoje návrhy vysvetliť. Lebo sa im to doteraz nepodarilo…

Neobstoja pritom ani Galkove výhovorky, že neexistovala žiadna dohoda celej opozície a o spoločnom postupe nerokovali. Slušnosť totiž káže sa na predvolebnom divadle Smeru, SNS a ĽSNS svojím aktívnym hlasovaním ani len nezúčastniť. A to pochopil dokonca aj Béla Bugár. (Pripomeňme, že aktívni, aj keď inou formou, boli poslanci, ktorí teraz kandidujú za PS/Spolu, ale tu išlo o obštrukciu s cieľom schôdzu zastaviť).

Chovanie Galka a spol. tak ostane smutnou bodkou za ich politickou kariérou, ktorá sa napríklad v prípade Galka dá zostručniť do dvoch bodov: kauza odpočúvanie a rozbíjanie SaS. Smutné navyše je, že celú túto šarádu zohrali na kandidátke Demokratickej strany, ktorú týmto úplne dehonestovali.

Tieto voľby charakterizuje najmä zúfalstvo voličov (Arpád Németh)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info