HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

VIDEO: Zruční piloti dokázali pristáť aj napriek extrémne silnému vetru

Ilustračné foto / Wikipedia

Pristátie osobného lietadla v Londýne bolo narušené silným vetrom búrky Dennis. Lietadlo urobilo takmer vertikálne pristátie, pričom sa vznášalo nad pristávacou dráhou. Informuje portál RT.

Neuveriteľný záber ukazuje, ako sa lietadlo Airbus A380 blíži k letisku Heathrow. Ale namiesto štandardného ​​hladkého pristátia lietadlo bojuje so silným bočným vetrom, pričom sa snaží dostať k dráhe. Video sa objavuje po tom, čo Veľkú Britániu zasiahla ničivá búrka Dennis.

Lietadlo sa blíži k pristávacej dráhe takmer vertikálne a vznáša sa niekoľko metrov nad zemou, počas snahy o bezpečné pristátie. Našťastie zruční piloti lietadla dostali situáciu pod kontrolu a nakoniec sa im podarilo pristáť.

Podobne pôsobivé pristátie bolo zachytené začiatkom tohto mesiaca, keď lietadlo blížiace sa k letisku Heathrow bojovalo proti silnému vetru búrky Ciara.

Spojené kráľovstvo zasiahli silné búrky, ktoré ochromili väčšinu dopravy v krajine. Niektoré lietadlá prichádzajúce do Heathrow boli kvôli silnému vetru nútené prerušiť pristátie.

Čína porazila USA v kľúčových patentoch na zabezpečenie technologickej dominancie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info