fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Sýrska armáda sa zameriava iba na teroristov, nie proti civilistom, uviedol hovorca Kremľa

Ilustračné foto

Sýrska armáda vedie útoky proti teroristom v provincii Idlib, nie proti civilistom, uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov po tom, ako Turecko pohrozilo Damasku vojenským útokom a obvinilo ho z ostreľovania ich vojakov. Informuje portál RT.

Turecko nedokázalo vyčistiť de-eskalačnú zónu od džihádistických skupín v provincii Idlib v Sýrii, a to aj napriek tomu, že to sľúbili v rámci dohody o prímerí z roku 2018, ktorú dosiahli Moskva a Ankara, povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

„Tieto skupiny stále útočia na sýrske sily z Idlibu a tiež vykonávajú agresívne akcie proti našim lokálnym vojakom,“ dodal hovorca.

Erdogan obvinil sýrsku armádu z ostreľovania tureckých vojakov a bombardovania dedín. V stredu hrozil útokom na sýrske vládne sily v Idlibe, ak Sýria zraní turecké jednotky.

Hovorca Kremľa poprel, že Damask sa zámerne zameriava na kohokoľvek okrem militantov. „Útoky sýrskej armády v Idlibe sú útoky proti teroristom, nie proti civilistom,“ uviedol Peskov.

Pokiaľ ide o ostreľovanie tureckých síl, Moskva uviedla, že k takémuto incidentu došlo, pretože Ankara nedokázala náležite informovať sýrsku armádu o svojich pohyboch vojska.

Spoločnosť Boeing po takmer 60 rokoch zaznamenala mesiac bez jedinej objednávky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info