HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Dôvera Rusov v Putina veľmi prudko klesá

Ruský prezident Vladimir Putin / TASR (AP)

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi dôveruje 35 percent občanov Ruska. V porovnaní s vlaňajším septembrom sa jeho podpora znížila o štyri percentuálne body, ale od novembra 2017 až o 24 percentuálnych bodov (z 59 percent).

Vyplýva to z prieskumu, ktorý v januári vykonalo Analytické centrum Jurija Levadu, známe ako Centrum Levada. Jeho výsledky uverejnil denník Vedomosti. Riaditeľ Centra Levada Lev Gudkov vysvetlil pokles dôvery Putinovi tým, že Rusov „dráždi“ a „sú z neho unavení“.

Sociológ sa domnieva, že verejné prejavy ruského lídra a jeho nové zaujatie pre sociálnu oblasť majú na voličov len krátkodobý účinok. Gudkov však poznamenal, že Putinovo pôsobenie vo funkcii prezidenta naďalej schvaľuje 60-70 percent respondentov.

Z prieskumu vyplýva, že dôvera ministrom obrany a zahraničných vecí Sergejovi Šojguovi a Sergejovi Lavrovovi v januári stúpla, čo podľa Centra Levada súvisí s udalosťami v medzinárodnej politike, ku ktorým došlo v januári – vrátane nárastu napätia medzi USA a Iránom.

USA hlásia „pozoruhodný pokrok“ v rokovaniach s Talibanom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info